Parteneriate

 
consiliul-judetean-bistrita-nasaud.jpg
 
 
iasi - logo.PNG
 
 
sigla-cjph-desktop.png
 
 
 
 
 
 
   
                        
 
  
                                                                                                                                         
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Aparatul Președintelui

Structura Consiliului Raional

Nr. d/o Numele, prenumele Funcţia Telefon serviciu
1. Ţarigradschi  Valeriu Preşedinte al  raionului 2-26-50
2. Lupaşcu Fiodor Vicepreşedinte al  raionului 2-27-50
3. Maican Ion Vicepreşedinte al  raionului 2-50-55
4. Boubătrîn Veaceslav Vicepreşedinte al  raionului 2-20-56
5. Pelin Vasile Secretar al  Consiliului raional 2-20-57
6. Bendovscaia Liudmila Șef  Cancelarie 2-20-58
7. Tureţcaia Olesea Şef secţiei adm.publică 2-37-77
8. Nemerenco Angela Sp.principal în admin.publică 2-51-36
9. Boubătrîn Galina Sp. în prob. protecţiei civile şi ser. civil 2-31-74
10. Stavinschi Ina Sp.în problemele relaţii cu publicul 2-5136
11. Bogaci Natalia Sp.principal în problemele resurse umane 2-23-48
12. Ojoga Ala Sp.principal în problemele privatizării şi postprivatizării 2-46-29
13. Gurău Zorina Sp.principal în problemele juridice 2-44-06
14. Serjantu Valeriu Arhitect-şef 2-35-07
15. Bucatca Maria Contabil-şef 2-35-22
16. Carajia  Mihai Specialist relaţii funciare şi cadastru 2-31-04
17. Plugaru Stela Şef  serviciu  arhivă 2-40-73
18. Pancioha Valentina Arhivist-coordonator 2-40-73
Secția economie
19.   Şef-interimar a secţiei economie 2-31-74
20. Misevici Violeta Sp.principal în problemele micului bussines 2-32-88
21. Ciubara Aliona Sp.principal în problemele achiziţiilor publice 2-32-88
22. Gudumac Vasile Sp.principal în problemele analizei şi prognozării 2-32-88
Secţia construcţii, gospodărie comunală şi drumuri
23. Luţic Dmitrii Şef-interimar secţia construcţii 2-28-40
24.   Sp.principal în problemele construcții 2-28-40
25. Bodean Aurel Sp.principal în problemele gospodăriei comunale, elaborării și implementării proiectelor investiționale 2-28-40
26.   Sp.principal  pe problemele drumuri

2-28-40

Direcţia Finanţe
27. Sîngereanu Nelea Şef al Direcţiei 2-22-50
28.   Şef-adjunct al direcţiei 2-28-48
29. Cojocari Larisa Contabil-şef 2-44-07
Serviciul Cultură
30. Barat Veaceslav Şef al serviciului 2-26-48
31. Mutelica Olga Sp.principal în problemele bibliotecilor, muzeelor 2-52-92
32. Ursachi  Ion Sp. principal în problemele activităţilor artistice 2-52-92
Direcţia Învăţămînt, Tineret şi Sport
33. Casauțan Tudor Şef al Direcţiei 2-27-48
34. Albu Oxana Şef al Centrului Metodic 2-22-94
Direcţia Agricultură și Alimentație
35. Agache Oleg Şef-interimar al direcţiei 2-35-48
36. Saftiuc Diana Sp.principal în probl.planificării 2-20-04
37. Ceban Gheorghe Sp.principal în probl.funciare şi de consol. a terenurilor 2-31-04
38. Postolachi Vitalie Sp.principal în problemele  dezvoltării producţiei animaliere 2-30-70
39. Gureu Ion Sp.principal în problemele ameliorării şi fertilităţii solului 2-31-04
Direcția Asistență Socială și Protecție a Familiei
40. Sandu Svetlana Şef al  direcţiei 2-52-04