Legături

 
 
 
 
 
 
 
 
   
                        
 
  
                                                                                                                                         
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Relații cu publicul

Meteo

Statistica Online

Calendar

Lun
Mar
Mie
Joi
Vin
Sâm
Dum
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Componenţa nominală a comisiilor consultative de specialitate

Componenţa nominală a comisiilor consultative de specialitate

 ale Consiliului raional Glodeni

I. Comisia pentru activităţi economico-financiare:

1. Movilă Ion -Alianţa formată din partidele PDM, PLDM,  PL, BEPPEM

2. Glavan Georgeta- Alianţa formată din partidele PDM, PLDM,  PL, BEPPEM

3. Fiodoraș Ecaterina- Alianţa formată din partidele PDM, PLDM,  PL, BEPPEM

4. Zaporojan Lilian- Alianţa formată din partidele PDM, PLDM,  PL, BEPPEM

5. Țarigradschi Valeriu- Alianţa formată din partidele PDM, PLDM,  PL, BEPPEM

6. Maican Arcadie- Alianţa formată din partidele PDM, PLDM,  PL, BEPPEM

7. Rotari Nicolae - PPPN

8.Tașcu Tatiana - PPPN

9.PSRM

10.PSRM

11. Airini Gheorghe - PCRM

II. Comisia pentru agricultură şi industrie

1. Glavan Georgeta- Alianţa formată din partidele PDM, PLDM,  PL, BEPPEM

2. Vasilor Ion- Alianţa formată din partidele PDM, PLDM,  PL, BEPPEM

3. Fiodoraș Ecaterina- Alianţa formată din partidele PDM, PLDM,  PL, BEPPEM

4. Maican Vladimir- Alianţa formată din partidele PDM, PLDM,  PL, BEPPEM

5. Bordea Alexei - PPPN

6.PSRM

7. Gorodenco Anatolie- PCRM

III. Comisia pentru probleme de drept şi etică

1. Maican Ion- Alianţa formată din partidele PDM, PLDM,  PL, BEPPEM

2. Glavan Nicolae- Alianţa formată din partidele PDM, PLDM,  PL, BEPPEM

3. Cojocari Ion- Alianţa formată din partidele PDM, PLDM,  PL, BEPPEM

4. Ciobanu Valentin- Alianţa formată din partidele PDM, PLDM,  PL, BEPPEM

5. Crudu Ion- PPPN

6.PSRM

7.  Furtună Valeriu - PCRM

IV. Comisia pentru activităţi socio-culturale şi învăţămînt

1. Movilă Oxana- Alianţa formată din partidele PDM, PLDM,  PL, BEPPEM

2. Zaporojan Lilian- Alianţa formată din partidele PDM, PLDM,  PL, BEPPEM

3. Maican Arcadie- Alianţa formată din partidele PDM, PLDM,  PL, BEPPEM

4. Moloșnic Laurenția- Alianţa formată din partidele PDM, PLDM,  PL, BEPPEM

5. Mocanu Igor - PPPN

6.PSRM

7.  Furtună Valeriu  - PCRM

V. Comisia pentru protecţie socială şi sănătate publică

1. Mahu Sergiu- Alianţa formată din partidele PDM, PLDM, PL, BEPPEM

2. Cobîlaș Serghei- Alianţa formată din partidele PDM, PLDM, PL, BEPPEM

3. Ursachi Mihail- Alianţa formată din partidele PDM,  PLDM, PL, BEPPEM

4. Maican Vladimir- Alianţa formată din partidele PDM, PLDM, PL, BEPPEM

5. Secrieru Alexandru - PPPN

6.PSRM

7. Furtună Valeriu - PCRM

 În scopul unei activități profesionale, Comisia consultativă de specialitate pentru protecție socială și sănătate publică se va întruni în ședință cu participarea consiliului consultativ a medicilor din componența a 3 membri:

·        Medic- șef adjunct al IMSP Spitalul raional Glodeni;

·        Medic-șef al Centrului Medicinii Preventive;

·        Reprezentant din partea IMSP Centrelor de Sănătate, dna Nina Gonța, șef IMSP CS Balatina.

 

VI. Comisia pentru protecţia mediului,  amenajarea teritoriului şi dezvoltarea serviciilor publice

1. Ciliuța Vitalie- Alianţa formată din partidele PDM, PLDM, PL, BEPPEM

2. Ursachi Mihail- Alianţa formată din partidele PDM, PLDM, PL, BEPPEM

3. Țarigradschi Valeriu- Alianţa formată din partidele PDM,  PLDM, PL, BEPPEM

4. Movilă Oxana- Alianţa formată din partidele PDM, PLDM, PL, BEPPEM

5. Dichii Vitalic - PPPN

6.PSRM

7. Gorodenco Anatolie- PCRM

 

Secretar al  Consiliului raional Glodeni                              Vasile Pelin